Azyl

Britové zuří: Tohle všechno u nich dostávají uprchlíci ZADARMO

Britové zuří: Tohle všechno u nich dostávají uprchlíci ZADARMO
Zdroj: Mediafax

Plné uprchlické tábory přinutily britské úřady začít umisťovat nelegální uprchlíky do hotelů, k velké nelibosti normálních hostů. Britská veřejnost je kvůli tomu, co vše dostanou žadatelé o azyl zadarmo, naštvaná. Poslanci žádají, aby stát svůj přístup k uprchlíkům zpřísnil.

Britové cestující po vlastní zemi si na sítích hodnotících ubytovací služby začali ve velkém stěžovat. V hotelích po Velké Británii se objevují nelegální imigranti z Afriky. Všech šest uprchlických táborů v ostrovním státě je totiž plně obsazeno a jejich kapacita 1 200 míst je dávno vyčerpaná. Proto musí společnosti, které si vláda na správu uprchlických zařízení najímá, rezervovat uprchlíkům hotelové pokoje.

A tak běžencům, kteří se do Británie dostali nelegálně na nákladních vlacích či automobilech, daňoví poplatníci platí pokoj, který normálně stojí v přepočtu 2 850 korun na noc. A nejen to, běženci dostávají každý den tři jídla z hotelové kuchyně a ještě týdenní kapesné 35 liber (1 300 korun).

K nelibosti ostatních hotelových hostů mohou využívat veškeré vybavení hotelu. Reportéři listu Daily Mail navštívili v hotelu v hrabství Lancashire dvojici Súdánců Muhammada a Adama. Oběma se v tříhvězdičkovém hotelu placeném britskými daňovými poplatníky moc líbí. Aby ne, k dispozici mají dva kryté bazény, vířivku, posilovnu, lázně a zahradu o rozloze 140 akrů.

Související obsah

"Příchod do Anglie je jako znovuzrození," řekl Daily Mailu Muhammad. "Mám tu teď nový život. Hotel je hezký a pohodlný. Cítíme se zde bezpečně. Země je nádherná a jídlo dobré."

V hotelu žije 22 uprchlíků rozdělených do dvoulůžkových pokojů se satelitní televizí. Musí se uskromnit jen v jedné věci. Jídlo dostávají v soukromé jídelně, ne společně s ostatními hosty, ale ani tak si na něj nemohou stěžovat. K obědu mají třeba sendvič s ťuňákem, hranolky a salát.

K dispozici jim jsou zástupci společnosti, která má práci s uprchlíky na starost. V hotelu je ale nedrží a běženci se mohou volně pohybovat po městě. S žádostí o azyl jím zdarma pomůže právník a jakmile ji podají, mají nárok na bezplatnou zdravotní péči, vzdělání a ubytování.

Ministerstvo vnitra se brání, že hotely využívá pouze krátkodobě kvůli vyčerpání kapacity uprchlických táborů. Poslanci ale zuří a požadují okamžité zpřísnění pravidel.

Související obsah

"Je naprosto neuvěřitelné, že jsou žadatelé o azyl umístěni do hotelových pokojů na náklady daňových poplatníků," rozčiluje se poslanec vládní Konzervativní strany Alex Shelbrooke."Tohle je ten měkký přístup, který dělá naší zemi tak atraktivní pro migranty. Musíme vyslat zprávu, že je umístíme do nepoužívaných kasáren!"

Ministerstvo vnitra připravuje zpřísnění podmínek. Rodiny neúspěšných žadatelů o azyl by měly automaticky přicházet o všechny výhody poskytované britským sociálním systémem. Británie se také snaží dlouhodobě tlačit na francouzské úřady, aby dokázaly držet uprchlíky dál od eurotunelu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kvůli chybě matky má miminko fleky na obličeji. Ta se s tím ještě chlubí na Facebooku!

Terorizuje nás a zraňuje zlý duch! Rodina zveřejnila šokující fotky ze svého bytu
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz