Bělá pod Bezdězem

Pašeráky z D5 poslal soud do vazby! Za převážení 80 uprchlíků

Pašeráky z D5 poslal soud do vazby! Za převážení 80 uprchlíků
Zdroj: TV Nova

Soud v neděli poslal do vazby maďarského řidiče a jeho spolujezdce z náklaďáku, který převážel přes české území osm desítek uprchlíků.

Nákladní auto, ve kterém se uprchlíci tísnili, zadrželi v pátek policisté na dálnici D5 na Tachovsku. Maďarský řidič převážel 76 migrantů - z toho byla zhruba třetina dětí. Řidiče a jeho spolujezdce poslal Okresní soud v Tachově v neděli do vazby. Uprchlíci z kamionu skončili v Bělé pod Bezdězem. 

V táboře v Bělé pod Bezdězem docházelo v minulých dnech opakovaně k nepokojům a s přibývajícími uprchlíky také houstne atmosféra v blízkém městě. Areál stále střeží desítky policistů. Policisté i po nepokojích stále do uprchlického tábora v Bělé pod Bezdězem přivážejí další a další uprchlíky. Bělá je totiž jedním z pouhých dvou takových zařízení v Česku. To druhé v Zastávce u Brna má kapacitu poloviční.


"Během včerejšího večera a dnešního dne bylo do Bělé Jezové převezeno dalších 105 cizinců - nyní jsme se tedy dostali na celkový počet 450 umístěných," řekla policejní mluvčí Kateřina Rendlová. Policie provedla několik opatření - aby se podobné vzpoury jako v pátek, kdy zhruba stovka cizinců vykopávala okna a dveře, už neopakovaly."Po tom pátečním zásahu policie bylo pět cizinců umístěno do tzv. přísného režimu, tam jsou i teď," dodala mluvčí.

Související obsah


V neděli byl v areálu klid, i přesto lidé v okolí ale mají stále obavy. Před zařízením pro cizince v Bělé na Mladoboleslavsku se i dnes objevovali příbuzní migrantů. A tato žena ze Sýrie si nakonec svého bratra i odvezla. Novinářům si stěžoval na poměry v táboře.

pet/ Martin Šnajdr, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz