Podvod

Pomohli jste této ženě s nemocnou dcerkou? Je to podvod!

Pomohli jste této ženě s nemocnou dcerkou? Je to podvod!
Zdroj: facebook.com

Vypadá to, jako by této ženě někdo ukradl fotografie a vytvořil si falešnou identitu. Vydělává tak na cizím nemocném dítěti.

Víte, komu posíláte peníze? Lidé upozornili na ženu, která prosí o pomoc a tvrdí, že její desetiměsíční holčičce diagnostikovali lékaři leukémii. Vyléčit ji prý dokážou jen v asijské nemocnici a ona je vděčná za každou korunu. Ve skutečnosti se za fotkami a číslem účtu pravděpodobně skrývá jiná osoba, varuje portál tvnoviny.sk.

Dobře napsaný článek který vyvolá soucit v každém člověku. Takový je text jakési Petry Liptákové, který se na Facebooku šíří neuvěřitelnou rychlostí, ale pokud se jí odhodláte poslat peníze, podle informací portálu ve skutečnosti přidáte peníze na účet osobě, která se Petra Liptáková vůbec nejmenuje.

I celý její profil je více než podezřelý. Fotografie údajné Petry Liptákové totiž ve skutečnosti patří Kazašce Yaně Tregubové, ženě, která pravděpodobně pomoc opravdu potřebuje a svou dceru podle fotografií opravdu léčí v daleké Asii.

Související obsah

Vypadá to tak, jako by jí někdo ukradl fotografie a vytvořil si falešnou identitu. Na sociální síti pak hraje lidem na city a na fotkách nemocného dítěte vydělává peníze.

"Internetové výzvy nelze považovat za veřejné sbírky, a proto si i případný přispěvatel musí být vědom, že neexistuje žádná kontrola použití peněz z této sbírky," říká Silvia Miháliková z tiskového oddělení slovenské ministerstva vnitra.

Krádeže identity jsou celosvětový problém a takových výzev je na sociálních sítích bohužel neuvěřitelné množství. Tento konkrétní případ už řeší policie.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz