Rapper

Rapper Teplý ubodal před očima všech v baru muže. Jde k soudu

Kriminalisté ukončili vyšetřování případu silvestrovské vraždy v Třebíči. Hosta v baru tam ubodal rapper Marek Teplý. Státní zástupce poslal včera obžalobu k soudu. Klíčovým důkazem v případu je videozáznam z průmyslových kamer v baru.

O čem ve svých písních plných násilí, smrti a vražd zpíval, to také nad ránem loni 31. prosince provedl. Po hádce a v opilosti Marek Teplý zvaný El Marón, frontman třebíčské horrorcorové skupiny Masoví Wrazi, ubodal v baru jiného hosta. Policisté ho na místě zadrželi – ještě hodinu po útoku měl Teplý v krvi skoro 3 promile alkoholu. Od dva dny později putoval do vazby.

Nutno dodat, že opilý byl i muž, kterého Teplý napadl loveckým nožem s třiceticentimetrovou čepelí a jednou ranou do zad ho usmrtil. Vyšetřování kriminalisté tento týden, po necelých osmi měsících, ukončili a včera obžalobu poslal státní zástupce ke krajskému soudu do Brna. "Samozřejmě to nechtěl udělat člověk, který má tři promile. Těžko dokáže nějakým způsobem plánovat vraždu," hájí klienta advokát Rostislav Kovář.

Klíčovým důkazem obžaloby je unikátní zhruba půlhodinový videozáznam z průmyslových kamer v baru, který zachycuje celý incident. Škoda pro kriminalisty bylo jen to, že záznam je bez zvuku. Kdo potyčku vyvolal, tak ví jen Teplý. On sám tvrdí, že protivník.

"Jeden z klíčových důkazů byl videozáznam z herny , na kterém byl v podstatě v uvozovkách v přímém přenosu zadokumentováno, jak ke skutku došlo," přiznal šéf kriminálky Kraje Vysočina Pavel Kubiš.

Před soudem by mohl Marek Teplý alias rapper El Marón stanout během tří nebo čtyř měsíců. Za vraždu mu může hrozit až osmnáct let vězení.

tn.cz / gar

K tématu Rapper

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz