Zajímavosti

Jackie jde do finále! Pomůžou jí nové doklady k lepšímu životu?

Jackie podstoupila operaci změny pohlaví. Dnes jí čeká další významný krok v jejím životě, a to výměna dokladů za nové, ty ženské. To je poslední, z hlediska legislativy velmi významný krok k úplné transformaci v ženu!

Měsíc od operace se operovaná místa stále hojí, Jackie je na nemocenské dovolené a úspěšně se zotavuje. Velkým dnem je pro ni bezesporu den, kdy si jde vyřídit na úřad nové doklady. Tím si zajistí i ženské rodné číslo nebo přechýlené příjmení.

Jackie se, i s potvrzením z nemocnice o provedené operaci, musela dostavit na matriku, kde vyplnila žádost o změnu jména. Úřady pak mají několik týdnů na to, aby jí nové doklady, i ženské rodné číslo, vystavily.

V mezidobí mezi podáním žádosti a jejím vyřízení bohužel Jackie postihly zdravotní komplikace. "Na gynekologii vás nevezmou, protože s tím nechtějí mít nic společného a nemám ještě ženské rodné číslo. A na urologii mě taky nevezmou, protože tvrdí, že je to gynekologický výkon," popisuje patovou situaci Jackie.

Jak se Jackie se zdravotními komplikacemi vypořádá? Skončí celý příběh happyendem anebo bude Jackie svého rozhodnutí nakonec litovat? Dozvíte se v závěrečném dílu již příští středu!

TN.cz/Jakub Deml

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz