Jackie

Jackie si konečně nechala změnit pohlaví. Byli jsme u toho!

Jackie se podrobuje změně pohlaví. V minulých dílech jsme se dozvěděli, co ji k tomu vedlo, a čím si cestou za svým snem, musela projít. Teď už konečně míří na operační sál k závěrečnému zákroku!

Čekání na předoperačním pokoji bylo dlouhé, ale Jackie to nerozhodilo. Byla klidná a na operaci se dokonce těšila. Pak konečně přišla hodina "H" a Jackie odvezli pod ruce anestezioložky. Co se dělo v následujících hodinách zná Jackie jen z vyprávění. A našeho videa.

"Nejdříve je potřeba odstranit varlata, to je podmínka pro matriční změnu pohlaví. Potom následují další výkony jako vytvoření pochvy a zevního genitálu co možná nejpodobnějšího tomu normálnímu ženskému genitálu," vysvětluje proces proměny operatér docent Ladislav Jarolím.

Operace proběhla bez komplikací a Jackie mohla nastoupit na rekonvalescenci. "Zatím to dole vypadá dost zajímavě, moc jako ženský genitál to nepřipomíná," hodnotí Jackie výsledek pár dní po zákroku. Vše musí ještě splasknout, aby její intimní partie vypadaly tak, jak mají.

Po deseti dnech strávených v nemocnici mohla jít Jackie domů, kde ji ovšem čekala několikrát denně rehabilitace. Aby tělo ránu automaticky nezacelilo, je nutné do nové pochvy zpočátku až pětkrát denně vpravovat předmět k tomu určený. Pro člověka po tak těžkém operačním zákroku to není rozhodně ale nic příjemného.

Bohužel došlo i ke komplikacím, v operovaném místě se vytvořil hematom. Než to Jackie s doktory podchytila, došlo ke krevní sraženině a otoku. "Nebylo to moc příjemný, ale už se to dostává pomalu do normálu," popisuje svůj zdravotní stav Jackie.

"Chození není zatím úplně nejlepší, sedět je lepší na tvrdém," vyjmenovává Jackie pooperační peripetie. Je ale ráda, že to má za sebou. Co jí čeká dále? Kdy dostane ženské osobní doklady? Sledujte další díly a brzy se to dozvíte!

TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz