Siréna

Každá žena může být mořskou vílou! Stojí to jen pár stovek

Která žena by se netoužila aspoň na chvíli stát Malou mořskou vílou. Na Filipínách si může každý tento sen splnit, v Manile totiž provozují školu sirén.

Filipínská akademie udělá Ariel z každé ženy. Kromě plavání v typické ploutvi si studentky vyzkouší i závodění, největší zábavu mořských víl, nebo se dozví o různých osobnostech, které jsou s mořskými vílami nějak spojené. Instruktoři přitom čerpají především z oblíbené pohádky Walta Disneye.


Zájemce zaplatí 1800 pesos (asi 900 korun), za což vyfasuje spojené potápěčské ploutve a návleky s šupinami na nohy. Největší část kurzu zabírají aktivity ve vodě.

Související obsah


Instruktor studenty pod vodou učí chodit po rukou tak, aby vynikla jejich ploutev, a pohybovat ploutví jako delfín při plavání. Mezi Arieliny schopnosti patří i vzdušné polibky nebo vytváření prstenových bublin, kterými by proplouvala."V akademii sdílíme představu, že mořské panny mohou lidi hodně naučit. Jsou krásné, hravé a zábavné, dobrodružné i elegantní. Tuhle myšlenku chceme předat dospělým i dětem,“ svěřuje se instruktorka Arabelle. Škola funguje od roku 2012 a kromě kurzů pro turisty se snaží k plavání podnítit i místní děti.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz