Slovák

Slovenský pedofil děsí Anglii! Zneužíval děti a prodával je

Slovenský pedofil děsí Anglii! Zneužíval děti a prodával je
Zdroj: profimedia.cz

Jen co Eduarda Petického propustili z vězení za znásilnění, odstěhoval se do Velké Británie, kde se stal obávaným občanem. Koncem tohoto měsíce zde dostal doživotí za sérii odporných zločinů páchaných na dětech. Británie prosí o pomoc celou Evropu.

Tento případ vyvolal obrovský rozruch. Začaly se hromadit výzvy na zavedení společného registru sexuálních delikventů, díky kterému by se mohlo podobným událostem předejít. Zmiňovaný registr má zatím pouze šest členských států EU, a to Británie, Kypr, Irsko, Malta, Rakousko a Francie. Proto veřejnost apeluje na zavedení  hromadněho registru "úchyláků". 

Absence registru sexuálních delikventů umožňuje volný pohyb zločinců po Spojeném království bez toho, aby si úřady byly vědomy jejich zvrácené minulosti. Systém chybí ve 22 zemích EU. Aktivisti se po případě Eduarda Petického začali ozývat a dožadovat celoevropský program, který umožní sdílení údajů o sexuálních delikventech napříč EU. Jednou z bojujících za tento systém je i matka zmizelé Madeleine, Kate McCannová.

Eduard Petický byl na Slovensku odsouzený k odnětí svobody v roce 1998 za to, že spolu se svými komplici znásilnili dvě ženy v parku. Ihned po propuštění chtěl začít žít nový, lepší život, a proto odcestovali do Anglie. Z Británie ho nevykázali, protože právě díky chybějícímu mezinárodnímu registru sexuálních delikventů nevěděli o jeho odsouzení za znásilnění, sexuální zneužívání a loupeže na Slovensku. 

Zdroj: Profimedia

Petický v Británii obchodoval s dětmi a sám je zneužíval. Malá holčička přiznala, že měla pouze pět let, když došlo k tomuto příšernému jednání. Slovák zároveň pohlavně zneužíval malé chlapce ve věku tři a pět let. Vyšetřování probíhá podle internetového portálu topky.cz od září roku 2013, kdy oběti sebraly odvahu, a svěřili se důvěryhodnému dospělému člověku.

Eduard Petický za své ohavné činy dostal doživotí, jeho bratra Ľudovita (45) poslal soud za mříže na 12 let za zločiny páchané na stejných dvou dětech a třetí oběti, která měla 10 let. Trestné činy byly spáchány v letech 2010 až 2012 v Eastwoode u Rotherhame.

Související obsah

Soudce Petr Kelson uvádí, že se prokuratura i policie snažila dopracovat k relevantním informacím, ale trvalo jim to 13 měsíců, než zjistili, že se jedná o nebezpečného recidivistu. V případě existence registru sexuálních delikventů by vyšetřování trvalo mnohem kratší dobu. "Je to nevyhnutelný důsledek svobody pohybu, ale musíme něco udělat pro zlepšení fungování trestných registrů a jejich využití při trestním konání," dodal Kelson.

Zdroj: Policie

Agentury na ochranu dětí se nechaly slyšet, že absence registru je dírou v systému. Když britské agentury informují ostatní krajiny, že známí sexuální delikventi cestují do zahraničí, mělo by to podle nich fungovat a opačně.

nvi, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz