Uprchlíci

VLAKY PLNÉ UPRCHLÍKŮ: V Břeclavi jich v noci zadrželi 214

Policie v noci na úterý zadržela ve vlacích na nádraží v Břeclavi asi dvě stovky běženců. Všichni dostali na ruku číslo, cestovali z Rakouska a Maďarska. Informaci potvrdila portálu TN.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Policie na nádraží řadila uprchlíky do skupinek tak, aby nechala rodiny pohromadě. Dohromady jich napočítali policisté celkem 214 uprchlíků. "Je to zatím největší počet zachycených migrantů v jeden den," řekla portálu TN.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Uprchlíci byli zadrženi ve dvou vlacích, jeden směřoval z Vídně do Německa, druhý vyjížděl z Budapešti a měl cíl také v Německu. "Vlak z Vídně převážel 38 lidí, vlak z Maďarska 176. V drtivé většině převažovali Syřané, těch bylo 196, dále 7 Pákistánců, 4 uprchlíci z Bangladéže, 5 z Afghánistánu a 2 Iráčané. Zadrženo bylo 115 mužů, 38 žen a 61 dětí.

Policie je pak přepravila v připravených autobusech do vlastních tělocvičen. Později budou převezeni do do záchytných míst v Zastávce u Brna, Vyšních Lhotách a Bělé-Jezové. "Teď budou vyslechnuti, takže na místo míří překladatelé, protože všichni musí být vyslechnuti ve vlastním jazyce," říká Rendlová.

hru, TN.cz

K tématu Uprchlíci

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz