Rusko

Ukrajina jim nestačí! Důkazy, že Rusové bojují už i v Sýrii!

Ukrajina jim nestačí! Důkazy, že Rusové bojují už i v Sýrii!
Zdroj: Twitter

Vypadá to, že Rusům už nestačí vměšovat se do bojů na sousední Ukrajině. Podle nejnovějších informací jsou totiž ruští vojáci i technika k vidění v bojích v Sýrii.

Nejprve o zapojení Rusů do syrské občanské války informovala izraelská média, která ovšem mohl někdo podezírat z toho, že jen straší, protože své muslimské sousedy nemají právě dvakrát v lásce.


Nyní už se ovšem spolupráci na ose Moskva - Damašek chlubí i syrská státní televize, na jejíchž záběrech jsou prý ruští vojáci i se svou bojovou technikou, upozorňuje renomovaný deník Washington Post.


Záběry ukazují jednotky prezidenta Bašára Assada podporované údajně právě ruskou armádou u města Latakia. Pravost záběrů dokládá to, že je na záběrech slyšet mluvená ruština.


Informace o zapojení Rusů do bojů v Sýrii ovšem přišly i z druhé strany konfliktu, od místní odnože teroristické organizace Al-Kájda. Ta zveřejnila fotografie letadel a dronů nad městem Idlib. I tyto stroje jsou údajně ruské.

Související obsah


Rusové se pochopitelně oficiálně k ničemu z uvedeného oficiálně nehlásí a podle britského Telegraphu je možné, že celou věc zahrají do outu se slovy, že rusky mluvící muži z videí jsou jen soukromníci nebo žoldáci.


Podobný přístup někoho překvapí jen těžko - Rusové koneckonců dodnes oficiálně neuznali, že na Ukrajině operují jejich vojáci. A to i navzdory tomu, že už se objevilo obrovské množství videí, fotografií i osobních svědectví.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz