Technologie

Nová éra: Do deseti let budeme schopni teleportace, tvrdí vědci

Nová éra: Do deseti let budeme schopni teleportace, tvrdí vědci
Zdroj: Profimedia

Vypadá to, že lidstvo se už brzy posune o pořádný kus dopředu. Vědec a futurolog Michio Kaku totiž pracuje na revoluční technologii, kterou budou moci používat už naše vnoučata, ne-li dokonce my sami.

Profesor Michio Kaku z univerzity v New Yorku zkoumá technologii teleportace osob do jiné části Země. Podle něj by tato revoluční novinka mohla být lidem k dispozici už v průběhu deseti let, maximálně do konce tohoto století, píší portál Express.

Kaku je zastáncem myšlenky paralelního vesmíru a možnost neviditelně cestovat v čase a prostoru mu nepřipadá nereálná. Potom, co studoval nejrůznější sci-fi technologie, dospěl k jednoznačnému závěru, že se to nakonec musí podařit.

"Hodně věcí, které známe ze Star Treku, bude reálných. Například zařízení na teleportaci, vždyť kvantová teleportace už existuje," vysvětluje nadšeně profesor. Vědci jsou už nyní schopni přemístit atom z jedné místnosti do druhé, do deseti let už plánují přesouvat celé molekuly.

Související obsah

Problémem, který vidí i jiní vědci, by mohlo být to, jestli se přenos živého člověka vydaří úspěšně. Navíc by se mohlo stát, že by se dostal do časoprostoru, ze kterého by se nemohl vrátit zpátky. Lidské tělo se skládá z biliónů atomů a jejich přenos by závisel na tom, aby i při transportu zůstalypohromadě.

V krajním případě by se dokonce mohlo stát, že teleportovaná osoba bude muset při přenosu kvůli rozložení atomů zemřít a poté ji budou muset znovu přivést k životu. Vědci se ale nedovedou shodnout na tom, jestli by to po přenosu byla ještě ta samá osoba, nebo někdo jiný.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz