Islámský stát

Český hrdina René nasazuje život v boji proti ISIS! Neznáte ho?

Český hrdina René nasazuje život v boji proti ISIS! Neznáte ho?
Zdroj: facebook.com

Je to hrdina nebo naopak žoldák? Na Facebooku se objevily fotografie záhadného Reného - prý Čecha, který odletěl na Blízký východ, aby po boku Kurdů bojoval s Islámským státem.

Fotografie usměvavého muže v maskovací uniformě nebo opřeného o tank se objevily na stránkách komunity Liberty Lions, která se soustřeďuje na dobrovolníky bojující proti Islámskému státu.


Záhadný René, jehož identita zůstává zahalena tajemstvím, není zdaleka jediným, kdo se na stránkách objevil - v uplynulých dnech se do dobrovolnických jednotek přidal například i Daniel z Gruzie nebo Marco z Itálie.

Související obsah


O Reném se na webu nepíše v podstatě nic - jen to, že se přidal ke kurdským milicím známým jako Pešmerga, jejichž název se dá volně přeložit jako Ti, kteří jdou na smrt.

Totožnost bojovníka s islamisty se nepodařilo rozlousknout ani poté, co se jeho fotografie objevily ve facebookové skupině Islám v ČR nechceme, která má 150 tisíc fanoušků. Od komentujících se nicméně René alespoň dočkal pochvalných a povzbudivých slov.


Znáte muže z fotografie? Ozvěte se nám na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Čtyřiačtyřicet mrtvých a stovky zraněných! Apokalypsu v Číně údajně způsobil teroristický útok

VIDEO JE ODHALILO: Isis natáčí vraždy rukojmích v ateliérech?!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz