Žena nebyla spokojená se svou fotkou na občance, tak se rozhodla pomstít jak rumburské úřednici, tak i přístroji, který měl mít "zkaženou“ fotografii na svědomí. Policie nyní seniorku vyšetřuje kvůli přečinu násilí proti úřední osobě.
Pokud jste si za poslední tři roky vyzvedávali nové doklady, jistě víte o novince, kterou úřady zavedly. Fotky si už totiž nemusíte nosit sami, ale úředníci vás vyfotí rovnou na místě pomocí speciálního přístroje. Jak už to tak ale bývá, ne vždy se fotka musí líbit. Své o tom ví i seniorka z Rumburku, která si zrovna vyzvedávala občanský průkaz, když spatřila "ohavnost“, kterou přístroj zplodil. Byla natolik rozhořčená, že napadla úřednici, která ženě průkaz podala.
"Úřednice úder vykryla, ale žena byla natolik rozlícená, že zaútočila alespoň na přístroj, který fotografie vytváří. Podle svědků se žena dokonce rozhodla po úřednici skener hodit,“ řekla TN.cz policejní mluvčí.
Nejstarší pražský dealer drog to má za sebou, zemřel ve vazbě
Podle úřadu se žena sama k případu nechce vyjadřovat. "Byla vyzvána tajemnicí, aby si zašla k doktorovi a nahlásila pracovní úraz,“ popsal mluvčí Dalibor Dvořák. Podle něj má žena sice podlitinu způsobenou klackem, jinak je ale v pořádku.
Hůře je na tom ovšem tablet patřící ministerstvu. "Škoda je prozatím vyčíslena na 6500 Kč, tedy na hodnotu tabletu. Protože je ale případ nahlášen jako pracovní úraz, náhrada škody by se neměla táhnout za úřednicí,“ dodává Dvořák.
Podle Petry Trypesové z krajské policie je nyní celý případ vyšetřován s ohledem na přečin násilí proti úřední osobě. Žena zatím nebyla obviněna. Pokud by se tak ale stalo, hrozilo by jí pak odnětí svobody až na šest let. Což pro šestašedesátiletou seniorku nejsou dobré vyhlídky.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz