A je to tady! Po suchém a horkém létu se konečně ochladilo a začalo pršet a v českých a moravských lesích je to opravdu poznat. Nevěříte? Nahlédněte do galerie čtenářských úlovků!
Pýchavky velké jako fotbalové míče, plné košíky hřibů nebo křemenáčů - to už nemusí být jenom sen nebo vzpomínka na předchozí houbařské sezóny. Počasí se totiž konečně alespoň částečně umoudřilo a lesy se tak plní houbami.
Proto je nejvyšší čas očistit nožíky, vyhrabat proutěné košíky a vypravit se zkontrolovat svá oblíbená místa. Že houbařská sezóna konečně začala, potvrdila před několika dny v pořadu Vaše téma i mykoložka Tereza Tejklová.
Prozradila, že největší šance na úspěch jsou především na vlhkých místech, jako jsou břehy potoků nebo okraje cest, a to přeevším v kopcovitých pohraničních oblastech, kde hory zadržely hodně deště a pořádně promáčely po létu vyprahlé stráně a lesy.
Mykoložka znovu varovala před sbíráním hub do igelitových tašek. Překvapila ovšem slovy, že o moc lepším nápadem není ani sběr do tašek látkových, protože v nich mají houby málo místa a snadno se může stát, že si domů z lesa přinesete předpřipravenou smaženici.
Pokud si nejste jistí, jestli už houby rostou i ve vašem okolí, zkuste se zastavit například na stránkách nahouby.cz, kde v sekci Kde rostou? najdete desítky tipů přímo od vášnivých houbařů.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz