Budík

Muslimský školák se pochlubil vynálezem. Skončil v poutech!

Muslimský školák se pochlubil vynálezem. Skončil v poutech!
Zdroj: facebook.com

Strach z islámu ochromuje svět. Tentokrát v poutech skončil čtrnáctiletý chlapec, který do školy přinesl po domácku vyrobený budík. Budík totiž "vypadal jako bomba", a tak na chlapce učitel zavolal policii.

Muslimský chlapec z Texasu skončil v poutech poté, co přinesl do školy po domácku vyrobený budík. Ahmed Mohamed se šel totiž pochlubit učiteli strojírenství svým vlastnoručním výrobkem. Situace se ale zkomplikovala ve chvíli, kdy na budík narazil učitel angličtiny.

Ahmed celou situaci popsal v rozhovoru pro Dallas Morning News. Prý ho trochu vyvedla z míry i rada učitele strojírenství. "Byl rád. Říkal, že je to moc pěkné, ale že to nemám raději ukazovat ostatním učitelům,“ vypověděl Ahmed. Budík byl totiž až moc podobný bombě. Měl svítící displej a trčely z něj dráty.

Zdroj: facebook.com

Muslimský chlapec dal na radu učitele a budík uschoval. Jenže o hodině angličtiny začal budík pípat, a když ho pak ukázal učiteli angličtiny, ten byl vyděšen. Byl přesvědčený, že se jedná o bombu. Ředitel okamžitě uvědomil policii a ta chlapce převezla do vazby pro mladistvé. Ze školy byl suspendován.

Související obsah

Pro chlapce byla zkušenost obrovským zklamáním. "Cítil jsem se, jako bych ani nebyl člověk. Cítil jsem se jako kriminálník,“ vypověděl.

Ani policie příliš nevěděla, co si počít. "Nemáme žádné informace o tom, že by chlapec tvrdil, že se jedná o bombu. Zřejmě se snažil udržet zdání, že se opravdu jedná o budík, ale neexistuje bližší vysvětlení,“ popsal policejní mluvčí James McLellan. Celý případ vzbudil bouřlivé ohlasy, a to hlavně na sociálních sítích.

Zdroj: facebook.com

Čtrnáctiletého Ahmeda se zastal i zakladatel facebooku Mark Zuckerberg. „Mít schopnosti a ambice postavit něco cool by mělo vést k potlesku, ne k uvěznění,“ píše Zuckerberg.

Chlapce se snaží podpořit i Barack Obama. „Stylový budík, Ahmede. Nechceš ho přinést do Bílého domu? Chtěli bychom inspirovat více dětí jako ty k tomu, aby měli rádi vědu. Právě to dělá Ameriku velkou,“ píše na svém profilu prezident.

Zdroj: facebook.com
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz