Uprchlíci

Člun uprchlíků narazil do trajektu. Utonulo 7 dospělých a 6 dětí!

Člun uprchlíků narazil do trajektu. Utonulo 7 dospělých a 6 dětí!

Nejméně 13 lidí včetně šesti dětí zemřelo po dnešní srážce nákladní lodi a člunu s uprchlíky u tureckého pobřeží. Podle agentury Reuters to sdělila turecká pobřežní stráž s tím, že jde patrně o stejné plavidlo směřující k řeckému ostrovu Lesbos, o jehož ztroskotání předtím informovala řecká strana.

Dvě desítky osob se podařilo zachránit, po 13 dalších se stále pátrá, ale patrně se utopili. Potápějící se plavidlo se 46 lidmi na palubě objevil litevský vrtulník, který v oblasti operuje z pověření evropské agentury Frontex, koordinující ochranu vnějších unijních hranic.

O národnosti pohřešovaných osob řecké ani turecké úřady neinformovaly, většina běženců mířících z tureckého pobřeží na některý z blízkých řeckých ostrovů jsou ale Syřané. Incidenty s přeplněnými a nezabezpečenými plavidly jsou v Egejském moři časté.

Související obsah

U ostrova Lesbos dnes dál pokračuje pátrání po deseti až dvanácti lidech, kteří zmizeli poté, co se jejich loď v sobotu ráno potopila.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Stále větší počet běženců z těchto důvodu volí cestu po souši. Z tureckého Istanbulu se snaží dostat k řeckým hranicím, odkud pak míří přes Řecko, Makedonii a Srbsko do Chorvatska. Tam se snaží proniknout do schengenského prostoru přes chorvatské hranice se Slovinskem nebo Maďarskem. Konečným cílem velké většiny z nich je Německo.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz