Autobazar

POZOR na auta s polopřevodem! Majitelé se jich snaží zbavit

Autobazary varují před koupí vozů vyřazených z evidence motorových vozidel. Jde o tisíce vozů, které od konce června nesmí být v takzvaném polopřevodu a nemají na silnici co dělat. Tomu, kdo s autem vyjede, hrozí pokuta až 50 000 korun.

Přes 680 tisíc aut s nedokončeným převodem zbylo v registru po letošním červnu, do kdy měly být polopřevody vyřízené. Ministerstvo dopravy předpokládá, že většina z nich už fyzicky neexistuje. Přesto autobazary varují před podvodnými prodejci, kteří se stále snaží těch existujících zbavit.

"Takové vozy se nyní aktuálně objevují v inzerci některých serverů," informoval Pavel Foltýn z Autoesa. Jeho slova potvrzuje i předseda Asociace autobazarů ČR Petr Přikryl. "My jsme se s tím také setkali. Desítky, možná stovky tisíc vozidel tady čekají na majitele, který si neověří informace," uvedl Přikryl.

Podvodníci jednoduše zájemce o vůz zmatou. Ne každý si totiž zkontroluje technický průkaz, který může být v i falešný. V případě podvodu nemají zájemci šanci zjistit pravý technický stav vozu nebo jestli je v exekuci.

Související obsah

Pokud se i přesto rozhodnete koupit auto třeba od známého nebo přes inzerát, můžete si u některých autobazarů nechat auto prověřit. Přesný počet reálně existujících neprověřených aut bude ministerstvo dopravy znát během podzimu. Řidiči, kdo s takovým vozem vyjede, hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz