APLIKACE TN.CZ
Dražba

Stát prodal svou nejdražší budovu. Tajný kupec zaplatil 790 milionů

Stát prodal v dražbě bývalý klášter na náměstí Republiky v Praze. Budovu koupila zahraniční společnost zastoupená advokátem Josefem Hlavičkou. Nyní má nový majitel 60 dní na zaplacení částky.

Stát nabízel bývalý klášter za vyvolávací cenu 790 milionů korun. Dražby se ve finále účastnil ale jediný zájemce, a to zahraniční firma zastoupená advokátem Hlavičkou. Protože ale odmítl zveřejnit jméno společnosti, není jasné, jak s komplexem bývalého areálu v centru Prahy firma naloží. Advokát sdělil pouze jednu zásadní informaci. Tato firma už v České republice několik nemovitostí vlastní.

"Stoprocentně jsem s tou částkou spokojena, protože v posledních dnech jsem zaznamenala v médiích, že někdo nevěřil, že za tuto sumu se nám podaří objekt vydražit," sdělila ČTK generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Související obsah

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v současnosti nabízí desítky nemovitostí, které má ve správě. Nejdražší, kromě budovy na náměstí Republiky, jsou nyní podle nabídky na internetu budovy bývalého Krajského ředitelství policie v Karlových Varech. Nejnižší cena je přitom 41, 4 milionů korun.
 

lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz