Miloš Zeman

Zeman přivítal hejtmany. Pozval Krnáčovou, Hudečka dřív ignoroval

Zeman přivítal hejtmany. Pozval Krnáčovou, Hudečka dřív ignoroval
Hejtmani u prezidenta Zdroj: Jiří Ovčáček

Prezident Miloš Zeman dříve na setkání s hejtmany nezval pražského primátora i proto, že jím byl Tomáš Hudeček (TOP 09). Řekl to dnes, když na Pražském hradě před společným obědem vítal 13 hejtmanů a pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO). S Hudečkem se Zeman rozcházel především v názoru na zahraniční politiku, včetně postoje Česka k Rusku nebo Číně.

Když dnes Zeman hejtmany vítal, zdůraznil, že je mezi nimi poprvé i pražská primátorka. "Mezi námi bych dodal, že jeden z důvodů, proč primátor nebyl zván na naše shromáždění, byla osoba pana Hudečka," konstatoval prezident bez dalších podrobností.

Vedle zahraniční sféry se oba politici v minulosti střetli i v otázce týkající se akademické oblasti. Tehdejší primátor Hudeček se před dvěma lety odmítl zúčastnit oslav státního svátku 28. října na Pražském hradě. Svým krokem chtěl podpořit rektory Masarykovy a Jihočeské univerzity, které Zeman na Hrad nepozval.

Zeman dnes hejtmanům poděkoval za skvělou organizaci jeho návštěv v krajích a vyjádřil přání, aby politické subjekty, které reprezentují, dokázaly ocenit obrovskou práci, kterou dělají. Všem hejtmanům i pražské primátorce pak věnoval dárek v podobě zarámované české vlajky s věnováním.

Související obsah

Na oplátku od hejtmanů dostal symbolickou zahradní lampu, kterou doplní 13 dalších luceren, jež mají zdobit park u zámku v Lánech. Obdržel také památeční plaketu k 15. výročí znovuobnovení krajů.

Oběd prezidenta s hejtmany a primátorkou má trvat asi hodinu a půl. Přesně stanovený program nemá, ale dá se očekávat, že se na něm povede debata o migraci nebo evropské politice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Miloš Zeman

Důležité Události

Píše se na Deník.cz