Brazílie

Krutý osud: Žena poslechla navigaci, zaplatila za to životem!

Chtěli si udělat krásný výlet do turisty oblíbeného brazilského města. Jenže Waze navigace je navedla do velmi nebezpečné chudinské čtvrti. Žena za tento omyl pak zaplatila životem.

"Získejte nejlepší trasu každý den, s nepřetržitou pomocí ostatních řidičů," najdete hned na úvodní stránce jedné z největších navigačních aplikací Waze. Na tyto slova vsadil i postarší pár, který GPS navigaci použil na cestě do brazilského Niteroi. Místo oblíbené destinace je ale čekal šok v podobě chudinské čtvrti.

Sedmdesátiletá Regina Murmura, paradoxně delegátka, cestovala se svým o rok mladším mužem Franciscem. GPS navigace pár ale navedla na menší silnici v jednom z nejvyhlášenějších chudinských měst. To byla osudná chyba. Někdo založil na silnici oheň a jejich auto zaplavila salva kulek. Nikdo neví, proč byl pár napaden, podle CNN ale policie předpokládá, že se jednalo o nějakou přestřelku drogového gangu.

Zdroj: Profimedia

"Naneštěstí je těžké ochránit řidiče od nasměrování do nebezpečných sousedství, když si tuto destinaci vyberou," uvedla společnost založená v Izraeli, která je nyní ve vlastnictví Googlu. "Občanům, kteří v těchto oblastech bydlí, musí být umožněno dostat se domů," dodává.

Nešťastný incident vyvolal obavy o bezpečnost v souvislosti s chystanými olympijskými hrami v Riu. Předpokládá se totiž, že mnoho lidí použije právě navigaci. Kritické nebezpečné oblasti jsou v těsném sousedství turistických destinací. Zástupci Waze se chce tento týden sejít se zástupci Operačního centra v Riu, aby zjistil, po kterých cestách je riskantní se vydávat.

Související obsah

Stejné chyby, jakou udělala delegátka, se dopustila před dvěma měsíci i brazilská herečka, když se dostala do nechvalně vyhlášené oblasti Caramujo. I ona byla postřelena, na rozdíl od sedmdesátileté ženy ale přežila. Nikdo nebyl zatčen.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz