Odměna

Ochránci hledají vraha vlka. Nabízí odměnu 100.000 Kč!

Na českolipsku našli mrtvého vlka. Přísně chráněné zvíře někdo chladnokrevně zastřelil. Ochránci proto uspořádali "hon na pachatele". Na dopadení člověka, který vlka zabil, vypsali odměnu 100 tisíc korun.

Procházel se po lese a hledal houby, když ucítil podivný zápach. Šel za ním a objevil něco neskutečného. Poblíž řeky Ploučnice ležel na pravém boku vlk. Ota Vrba proto neváhal a ihned informoval správce lesa. Ochránci přírody nyní zvíře zkoumají. Expertiza má potvrdit, jestli se opravdu jednalo o přísně chráněného vlka evropského.

Houbař si všiml, že vlka někdo střelil do břicha. "Hlavu měl celou, měl ještě oči, tzn., že mohl být mrtvý tak dva až tři dny," zhodnotil situaci Vrba. Stejného názoru jsou i ochránci. "Místo bylo plné krve. Jevilo známky manipulace se zvířetem a jak ochranáři, tak my pracujeme zatím s hypotézou, že sem bylo následně dopraveno," řekl mluvčí Vojenských lesů a statků.

Související obsah

Agentura ochrany přírody vypsala odměnu 100 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení člověka, který šelmu zabil. Vlk se do Čech vrátil po více než 100 letech. Případem se nyní zabývá i policie.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz