Odměna

Ochránci hledají vraha vlka. Nabízí odměnu 100.000 Kč!

Na českolipsku našli mrtvého vlka. Přísně chráněné zvíře někdo chladnokrevně zastřelil. Ochránci proto uspořádali "hon na pachatele". Na dopadení člověka, který vlka zabil, vypsali odměnu 100 tisíc korun.

Procházel se po lese a hledal houby, když ucítil podivný zápach. Šel za ním a objevil něco neskutečného. Poblíž řeky Ploučnice ležel na pravém boku vlk. Ota Vrba proto neváhal a ihned informoval správce lesa. Ochránci přírody nyní zvíře zkoumají. Expertiza má potvrdit, jestli se opravdu jednalo o přísně chráněného vlka evropského.

Houbař si všiml, že vlka někdo střelil do břicha. "Hlavu měl celou, měl ještě oči, tzn., že mohl být mrtvý tak dva až tři dny," zhodnotil situaci Vrba. Stejného názoru jsou i ochránci. "Místo bylo plné krve. Jevilo známky manipulace se zvířetem a jak ochranáři, tak my pracujeme zatím s hypotézou, že sem bylo následně dopraveno," řekl mluvčí Vojenských lesů a statků.

Související obsah

Agentura ochrany přírody vypsala odměnu 100 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení člověka, který šelmu zabil. Vlk se do Čech vrátil po více než 100 letech. Případem se nyní zabývá i policie.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz