Skandál

Šéf správy komunikací si postavil stěnu proti hluku za domem!

Rušná pražská magistrála ho štvala, tak si nechal postavit protihlukovou stěnu. Protože je ředitelem Technické správy komunikací, dokázal si zajistit i dotace. Nyní má sice v domě klid, obyvatelé okolních domů si ale stěžují. Nejenže nyní koukají do betonu, ale stěna navíc odráží zvuky z dalekého okolí.

 Na pražském Kačerově vyrostla protihluková stěna. Lidé ale rozhodně radost nemají. Nejen, že hluk nijak zvlášť nesnížila, ale naopak - začala odrážet zvuky z dalekého okolí.

"Hluk zůstal z jedné strany stejný, ze dvou stran se zhoršil a navíc teď slyšíme i vlaky z Kačerova," popsala v rozhovoru pro TV Nova žena, která právě poblíž rušné magistrály bydlí. A jak se tu tedy stěna vlastně objevila? Narychlo ji nechala postavit Technická správa komunikací, která použila prostředky z Evropské unie. Firma si navíc ani nevyžádala stavební povolení.

Související obsah

"Nejedná se o stavební věc, ale o dopravní vodící prvek s protihlukovými prvky," vysvětlila své stanovisko Technická správa komunikací. Lidé mají ale jiný názor. Stěna tu prý vznikla tak rychle jen proto, že v rušné lokalitě bydlí i ředitel firmy, která stavbu zahájila, Ladislav Pivec.

"Je to nová a celkem závažná informace a určitě budeme chtít vědět, jak se to s výstavbou má a měly bychom z toho vyvodit striktní konsekvence," nechala se slyšet primátorka Adriana Krnáčová.

Podivná je také cena zakázky. Kolem železnice stála protihluková stěna 18, 5 milionu korun za kilometr. Ta na Kačerově ale stála 27 milionů - a to měří pouhých 357 metrů.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz