Domácí

VIDEO: Kolaps dopravy na "Barranďáku". Řidič měl závadu, odmítl ale odtah

Poprvé od začátku rekonstrukce pražského Barrandovského mostu panovaly na místě výraznější dopravní komplikace. Na vině však nebyly opravy mostu, ale tvrdohlavý řidič. Ten měl závadu na autě, pomocnou ruku od TSK ale odmítl. Než si zařídil vlastní odtah, provoz byl téměř hodinu omezený a tvořily se kolony.

Ve středu dopoledne nebyla dopravní situace na Barrandovském mostě, který aktuálně prochází rekonstrukcí, příznivá. Před devátou hodinou tam totiž zůstal stát řidič, který měl závadu na autě. Zablokoval tím jeden jízdní pruh.

Technická správa komunikací (TSK) z jeho bezohledného chování nadšená nebyla. Odmítl totiž odtah na nejbližší bezpečné místo, který mu zadarmo nabídla. Místo toho si zavolal vlastní odtah, na který čekal zhruba 50 minut. TSK podle své mluvčí Barbory Liškové nemá žádné páky na to, aby ho donutila změnit své rozhodnutí. 

Související obsah

​"Řidič odmítl odtah i po žádosti PČR, která byla na místě, a tím způsobil dlouhé kolony v okolí rekonstrukce, regulaci tunelů a ohrozil a omezil dopravu na území Prahy," konstatovala Lišková. Naštěstí to podle ní bylo v čase, kdy už bylo po hlavní dopravní špičce. Kdyby se to stalo o hodinu dřív, ve velké části Prahy by zkolabovala doprava.

Na místě byla i policie, její mluvčí Violeta Siřišťová ale upřesnila, že se nejednalo o zásah. "Byli jsme tam zkontrolovat, co se stalo, jestli se nejednalo například o dopravní nehodu, což jsme vyloučili. To vozidlo bylo opravdu nepojízdné," uvedla mluvčí. "Měli jsme tam jen hlídku na motorce, která dohlížela na kolony a usměrňovala provoz," pokračovala Siřišťová.

Související obsah

​Událost podle ní byla nahlášena před devátou hodinou. "Dle našich evidencí bylo vozidlo o půl desáté už pryč, přijel odtah," dodala policejní mluvčí. Podle mluvčí TSK ale komplikace trvaly téměř celou hodinu od zhruba 8:53 do 9:45 hodin, kdy byl vůz konečně odtažen. 

"Vozidlo stálo na místě a mělo zapnuté "varovné osvětlení". Řidič nevystoupil a neoznačil auto trojúhelníkem. Dispečink ÚAMK na místo vyslal odtahové vozidlo, které se dostavilo v 9:13 hodin," popsalo Dopravní informační centrum (DIC) TSK událost ve své zprávě.

"Vzhledem k uvedené situaci se po zastavení porouchaného osobního auta ucpala komunikace Strakonická a Dobříšská a následně bylo přistoupeno ze strany PČR k regulacím tunelů v celé délce. Tím se vytvořila kolona na ul. V Holešovičkách, Liberecká a Cínovecká na příjezdu do Prahy. Současně se vytvořily i kolony na příjezdových cestách do Prahy, jako např. K Barrandovu, Radlická, Plzeňská, Patočkova, Svatovítská, atd.," dodalo DIC.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události