Firma

Boháči si to umí zařídit! Konec světa přežijí v tomto luxusu

Boháči si to umí zařídit! Konec světa přežijí v tomto luxusu
Zdroj: Oficiální zdroj

Americká firma Vivos spoléhá ve svém podnikání na konec světa. Nabízí totiž ubytování v podzemním krytu - v případě, že vypukne apokalypsa a že na to budou zájemci mít.

Až nastane konec světa, boháči na tom budou stejně jako ostatní. Aby se tak nestalo, nabízí právě pro ně americká firma Vivos luxusní prostory v podzemním krytu. První už funguje v americké Indianě, v úkrytu vystavěném během Studené války se může schovat 80 lidí. Teď Vivos představil další v Německu.

Do úkrytu v německém Rothensteinu se vejde více než 500 zájemců. Na základě žádosti prý bude přijato jen 34 vysoce postavených evropských rodin. Přesné ceny nejsou stanoveny, poplatky za americký úkryt uvádí Vivos přes 800 tisíc korun za osobu, 600 tisíc za dítě.

Firma uvádí, že o místo v podzemním apartmá má zájem tisíce lidí, poptávka prý 1000x přesahuje nabídku. Zásoby v objektu by měly vydržet 1 rok.

Podzemní komplex za miliardu dolarů (asi 24 miliard korun) obsahuje bazény, posilovny a kino, aby se obyvatelé nenudili, zatímco na povrchu bude zuřit apokalypsa. Samozřejmostí je luxusní vybavení a galerie, kde se mohou nájemci chlubit svými sbírkami.

Na svých stránkách poukazuje Vivos na všechny teorie, podle kterých konec světa může nastat. Firma chce vystavět minimálně 3 úkryty v Severní Americe, 1 v Jižní Americe, 2 v Evropě a 1 v Austrálii. Zájemcům poskytují i mobilní kryty, které mohou mít na vlastním pozemku.

Související obsah

Majitel Robert Vicino prý v roce 1980 zaslechl volání, že má vystavět úkryt pro 1000 lidí hluboko pod zemí. Podzemní komplexy začal stavět v roce 2008, kdy kulminovaly obavy z konce světa v prosinci 2012.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz