Sex

Skvělá zpráva! Pravidelným sexem předejdete nemocem ledvin

Skvělá zpráva! Pravidelným sexem předejdete nemocem ledvin
Zdroj: Profimedia

Že je sex zdravý, se všeobecně ví. Teď ale lékaři zjistili, že dokáže pomáhat i při léčbě ledvinových kamenů. Stačí se mu věnovat pravidelně.

Ledvinové kameny jsou nepříjemné a bolestivé onemocnění, které může potkat kohokoli z nás. Nová lékařská studie ale nyní dokázala, že pohlavní styk třikrát až čtyřikrát týdně dokáže s jejich léčbou výrazně pomoct.

Tým lékařů z turecké Ankary provedl výzkum na devadesáti mužích, kteří ledvinovými kameny trpěli. A výsledky byly více než přesvědčivé. Pacienty rozdělili do tří skupin, z nichž první nakázali, aby se sexu věnovala několikrát týdně, druhá podstoupila klasickou léčbu a třetí skupina byla čistě kontrolní.

Související obsah

A po pouhých 14 dnech dostali překvapivé výsledky. 26 z 31 pacientů, kteří se pravidelně oddávali sexu, se za tu dobu zbavilo svých obtíží, přitom ze skupiny, která byla léčena klasickými metodami, se vyléčilo pacientů jen 10 a ze třetí skupiny jen 8.

Ti, kteří se pravidelně milovali, se kamenů v průměru zbavili za pouhých deset dní. Pravděpodobně za to může tvorba oxidu dusnatého při pohlavním styku, který pomáhá uvolnit sval močovodu. Takže pánové, směle do toho!
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz