Stavební spoření

Nelíbí se vám váš byt? Poradíme, jak si vytvořit skutečný domov

Nelíbí se vám váš byt? Poradíme, jak si vytvořit skutečný domov
Zdroj: Profimedia

Domácí pohoda je pro každého člověka to nejdůležitější. Odpočinout si po dlouhém dni v práci, vytvořit místo, kde budou děti rády dělat úkoly a nestydět se pozvat návštěvy, tak by měl vypadat pravý domov. Jenže když vám okny fouká studený vítr, stropem zatéká a nábytek je ještě z doby socialismu, není to tak lehké.

Zařídit si krásné bydlení není zadarmo a není to ze dne na den. Našetřit na vysněný byt vám pomůže stavební spoření, které se hodí doslova pro každého. Není tedy divu, že ho má téměř každý druhý Čech.

"Výhodou stavebního spoření je státní podpora ve výši až dvou tisíc korun v příslušném kalendářním roce, garantovaný úrok a vysoká bezpečnost uložených finančních prostředků," říká Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny.Přitom peníze ze stavebního spoření nemusíte použít jen na bydlení, lze ho využít pro tvorbu finanční rezervy, pořízení a rekonstrukci vlastního bydlení, pro zajištění dětí nebo finanční nezávislost ve stáří.

Peníze, které si pravidelně ukládáte na účet stavebního spoření, můžete použít na cokoliv. Naopak úvěr ze stavebního spoření lze využít pouze na bytové potřeby. Ideální je například na rekonstrukci bytového jádra, modernizaci kuchyně, výměnu oken nebo zateplení domu. Hodí se samozřejmě také na pořízení nového bydlení.

Související obsah

Každý z nás by si měl vytvářet finanční rezervu, nikdy totiž nevíme, co se může stát. Každý pracující člověk by měl proto ušetřit alespoň 10 % ze svého měsíčního příjmu. Jedním z ideálních řešení, kam je odkládat, je právě stavební spoření.

"Když budete za rok na svůj účet vkládat minimálně 20 tisíc korun, dosáhnete na maximální výši ročního státního příspěvku, tedy dvou tisíc korun. Za šest let vázací doby státního příspěvku u stavebního spoření tak můžete získat až 12 tisíc korun," dodává Jechová. Kromě toho je vše úročeno garantovaným úrokem z vkladů, celkový roční výnos je tedy až okolo 4 %. A to se vyplatí.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz