Bůh

Přelomový objev astrofyziků: Dokázali, že vesmír nestvořil Bůh

Přelomový objev astrofyziků: Dokázali, že vesmír nestvořil Bůh
Zdroj: NASA

S převratným objevem přišel tým kanadských vědců. Ti totiž našli důkaz, že vesmír nestvořil všemocný Bůh, ale všechno je úplně jinak. Podle nich se jedná o jeden z největších vědeckých průlomů vůbec.

Na otázku, kde se vzal vesmír, se vedou debaty celá staletí. Kreacionisté prosazují teorii, že všechny má na svědomí zásah všemocného Boha. Jiní se ale drží při zemi a snaží se jeho vznik vysvětlit vědečtějšími metodami, píše Express.co.uk. Výsledky kanadských vědců vedených univerzitním doktorem Mirem Faisalem z Ontaria jsou natolik přesvědčivé, že zpochybňují pilíře světových náboženství a roli Boha.

Je dávno známým faktem, že tzv. virtuální částice miniaturních rozměrů vznikají jakoby z ničeho a právě ony by mohly být klíčem k záhadě stvoření. "Virtuální částice disponují velmi malým množství energie a existují jen velmi krátkou dobu. My jsme se v našem výzkumu snažili zaměřit na to, jak tak malé množství energie může vést k vytvoření vesmíru," uvedl Faisal.

Související obsah

Na celou věc šli matematicky, pomocí speciální teorie relativity a inflace. Vědci vycházeli z faktu, že vesmír měl ihned po svém vzniku k dispozici obrovské množství energie. Podle teorie inflace se nepatrné množství energie a životnost virtuálních částic dokáže nekonečně zvětšit a výsledkem toho je náš 14 miliard let starý vesmír.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz