Banka

Bankéř se překlikl a zákazníkovi poslal na účet 143 miliard korun

Stačil jen malý omyl a zaměstnanec německé banky Deutsche Bank potěšil klienta amerického hedgeového fondu nečekaným dárečkem, na účet mu poslal 6 miliard dolarů, tedy v přepočtu 143 miliard korun. Banka si ale peníze vzala zpátky.

Deutsche Bank, která bojuje kvůli korupčnímu skandálu o svou pověst, zřejmě v červnu nechala nezkušeného pracovníka, aby sám zpracovával obchodní pokyn. Jeho nadřízený byl na dovolené a na mladého zaměstnance zřejmě nikdo nedohlížel.

List Financial Time zjistil, že nezkušený bankéř zřejmě prohodil hrubé a čisté hodnoty, což vedlo k tomu, že částka narostla o několik nul. Banka tak klientovi amerického hedgeového fondu poslala 6 miliard dolarů, v přepočtu tedy 143 miliard korun.

Ze získaných peněz se ale nejmenovaný klient dlouho netěšil, banka si své chyby všimla, transakci druhý den zrušila a peníze si vzala zpátky. A to včetně případných úroků. Nicméně celá chyba poškodila pověst bankovního domu. Když o ní list Financial Times informoval, akcie Deutsche Bank se propadly.

Související obsah

Podobné chyby jsou v bankovním světě poměrně časté. Případům, kdy třeba bankéř připíše o nulu více, než by měl, se říká chyby tlustých prstů. Naštěstí, ve světě elektronického bankovnictví se dají napravit. Stejně tak i případy, kdy omylem pošlete peníze na jiný účet.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Luxus, harémy a zlaté sály: Duo milenců ohromuje na internetu, jak žijí miliardáři

Jak se vydělává balík? Tahle modelka jen dává příspěvky na Instagram! Kolik bere a za co?

vbo, TN.cz

K tématu Banka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz