Kasino

Stane se vesnice u Brna malým Las Vegas? Místní se hádají

Obyvatelé Podolí, malé obce na Brněnsku, celý pátek hlasují v referendu. Rozhodují o tom, jestli u nich vyroste nové kasíno. Plán podporuje starosta, část tamních lidí se ale postavila proti.

Celá republika bojuje s hazardem a starosta Podolí si vytyčil opačný úkol. Poklidnou vesnici vyhlášenou pěkně vykrmenými husami chce proslavit jako moravské Las Vegas. Myslí si, že místním chybí ke štěstí už jen kasíno.


Když se nápad provalil, obec se rozdělila na dva tábory - jedni podepisovali petice a druzí naopak už slyšeli cinkání grošů, které hazard přinese.


Starosta hned vypočítal, že nové doupě hráčů napumpuje do obce deset milionů ročně. Aby své občany přesvědčil, udělali si dokonce společný výlet do kasína.


Podolí se už měsíce hádá a společně s ním celé široké okolí. Kasíno totiž budou mít za humny i sousední obce, které z něj ale nedostanou ani korunu. A to se jim pochopitelně nezamlouvá.


Nakonec rozhoduje hlasování - od pátečního rána místní házejí lístky do urny a mohou uzavírat první sázky na výsledek.


Dvě hodiny po poledni byla volební účast kolem pětadvaceti procent a pokud budou lidé dál chodit tímto tempem, referendum bude platné. Volební místnost zůstává otevřená až do desáté hodiny večer.

pez, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz