Vrazi z jihočeských Horusic stále unikají. Policie hledá další svědky, kteří mohli projíždět obcí v době brutálního přepadení rodinné firmy. Obrátili se i na hokejové fanoušky, kteří tudy projížděli po zápase České Budějovice - Slavia.
Na vyšetřování brutálního loupežného přepadení rodinné firmy v Horusicích ze dne 16. září pracuje speciální tým kriminalistů. "Prověřili už desítky podezřelých osob. Zabývali se také množstvím podnětů od občanů, za které děkují. Dosud se však nepodařilo ustanovit pachatele, ani vozidlo, kterým mohli pachatelé přijet a odjet," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.
Z toho důvodu se policisté opět obracejí na veřejnost. "Předpokládáme, že se několik desítek hokejových fanoušků mohlo vozy vracet z Českých Budějovic směrem na Tábor a to kolem Horusic. Každý, kdo se tak vozem vracel po hokejovém utkání České Budějovice – Slavia Praha, si mohl v okolí Horusic povšimnout něčeho podezřelého. Pohybu osob, odstaveného vozidla a podobně. Každá maličkost je pro kriminalisty důležitá. Kdo by měl v této souvislosti nějaké informace, ať ihned kontaktuje polici na lince 158. Operační důstojníci ihned informace předají kriminalistům," dodal policejní mluvčí.
K přepadení došlo 16. září mezi 19. a 22. hodinou. Pachatelé maskovaní kuklami a respirátory a ozbrojení tyčemi vnikli do rodiné dílny firmy HF moto. Na místě zůstal jeden mrtvý a šest zraněných. Druhou obětí byl zakladatel firmy František Hadrávek, který podlehl zraněním v nemocnici. Gangsteři si odnesli z firmy peníze. Místní ale nevěří, že by to bylo hlavním motivem brutálního útoku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz