Vražda

Dvojnásobná vražda v Horusicích blízko vyřešení. Obvinili dva muže!

Policie obvinila dva muže z dvojnásobné vraždy v rodinné firmě v Horusicích. Před dvěma lety tam až doposud neznámí pachatelé přepadli sedm lidí. Při brutálním mučení dva z nich umlátili železnou tyčí.

Policie dopadla a obvinila dva cizince z předloňské dvojnásobné vraždy v rodinné firmě Horusicích na Táborsku. Při brutálním loupežném přepadení tam útočníci zbili železnými tyčemi sedm lidí, přičemž dva z nich týrání nepřežili.

Obviněnými jsou dva cizinci ve věku třiatřicet a sedmatřicet let - Maďar a Ukrajinec. Policie je zadržela společně s několika dalšími podezřelými v pátek a o víkendu. Viní je nejen z loupežné vraždy, ale také z pokusu o vraždu a z těžkého ublížení na zdraví.

Podle policistů se oba cizinci na loupeži předem domluvili a naplánovali ji společně. Sama policie postup lupičů označuje jako "brutální mlácení", po kterém si přišli na několik stovek tisíc korun.

"Při přepadení vyhrožovali poškozeným střelnou zbraní, napadené svázali a dva muže ztloukli zvlášť surovým způsobem, oba na následky brutálního útoku zemřeli. Ostatním přepadeným způsobili zranění těžká a lehká. Napadení utrpěli také závažná psychická traumata, jejich následky mohou přetrvávat do konce života," řekl dnes mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Související obsah

Dnes po poledni policie oznámila úspěch. Po rok a půl trvajícím vyšetřování, při němž bylo vyslechnuto na 600 svědků, se speciálnímu týmu kriminalistů podařilo podezřelé lupiče a vrahy dopadnout. Na tomto výsledku údajně pracovalo několik stovek policistů.

Kriminalisté zoufale potřebovali svědky, proto byli mezi stovkami vyslýchaných i řidiči projíždějících aut, místní lidé, či klienti firmy. Pátrání se účastnili i policisté z pěti států - na Ukrajině, v Maďarsku, Slovensku, Polsku a Německu.

Související obsah

Není zatím jasné, jak na obviněné muže policisté přišli, ale adresovali v této souvislosti i poděkování lidem, kteří vyslyšeli výzvy policie a přihlásili se se svým svědectvím. Doufají, "že tato zpráva přinese rodině alespoň částečnou satisfakci za všechny hrůzy, kterými si musela projít..."

Přepadení se odehrálo 16. září mezi 19. a 22. hodinou. Pachatelé maskovaní kuklami a respirátory a ozbrojení tyčemi vnikli do rodiné dílny firmy HF moto, která se zabývala výrobou dílů na motocyklové veterány. Na místě zůstal jeden mrtvý a šest zraněných. Druhou obětí byl zakladatel firmy František Hadrávek, který podlehl zraněním v nemocnici.

Gangsteři si odnesli z firmy peníze. Podle pozdějšího zjištění policie způsobili asi půlmilionovou škodu.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz