Výzva

Necháte si dobrovolně píchnout ebolu? Dostanete za to 28 tisíc!

Necháte si dobrovolně píchnout ebolu? Dostanete za to 28 tisíc!
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Britští vědci hledají dobrovolníky, kteří se zúčastní výzkumu zaměřeného na hledání léku proti Ebole. Zájemcům nabízí odměnu v přepočtu 28 200 korun výměnou za to, že si pacienti nechají virus vpravit do žíly. Vědci tvrdí, že vše je naprosto bezpečné.

Výzkumná laboratoř se snaží najít lék na zákeřnou ebolu, a tak shání dobrovolníky, kteří by si nechali virus vpíchnout do žil. Výzkumné centrum Hammersmith je držitelem klinických testů, které by mohly být klíčové při hledání léku na smrtící nemoc, potřebuje je ale ještě vyzkoušet v praxi.

Pokud budou testy úspěšné, budou moci lékaři zachránit tisíce lidských životů. "Doufáme, že očkovací studie ochrání lid před nákazou," uvedla organizace.

Související obsah

Předchozí závěry, se kterými přišla Oxfordská univerzita v září, mluvili o pacientech, kterým by byl aplikován jediný protein viru. Ten by po vpravení do těla měl způsobit odezvu imunitního systému.

Organizátoři plánují přesně v tomto duchu spustit akci v listopadu. Hledají proto zdravé dobrovolníky ve věku 18 až 65 let, aby se experimentu zúčastnili. Zároveň ubezpečují, že účastí ve výzkumu svůj život rozhodně nikdo neohrozí. Jak informuje Mirror, prý není šance se virem infikovat.

Ebola, která vypukla v západní Africe už zabila více než deset tisíc lidí. Počet ale stále narůstá.
 

lud, TN.cz

K tématu Výzva

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz