Video

ÚŽASNÉ VIDEO: Jak se změnily počítačové hry za půl století?

Počítačové hry už hodně dlouhou dobu nejsou zábavou nerdů a uhrovité mládeže. Hrají mladí, staří, akční trháky i náročné strategie, na telefonech, konzolích a zařízeních, od kterých byste to rozhodně nečekali. Jak se hry změnily za víc než padesát let vývoje?

Ty nejznámější hry už v tržbách dávno porazily filmové kasovní trháky. Experti předpokládají, že reklama v počítačových hrách bude brzy dražší, než umístění produktů v nejlepších filmech. Kdo by si podobnou situaci představil třeba v devadesátých letech? Asi nikdo.

Historie hraní však sahá mnohem dále, než většina z nás vůbec poprvé viděla počítač. Video, které na youtube nahrál uživatel Spire Gamer nasbíralo už skoro dva a půl milionu zhlédnutí a čísla raketově rostou.

Podívejte se na videu do skutečné historie, kdy bylo hraní považováno za okrajovou zábavu pár ztracenců, kteří nevycházeli na denní světlo a proseděli u počítačů dny i noci. Napište nám do komentářů, které hry jste poznali a které ze svých oblíbených jste na videu nenašli.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Facebook ruší jeden ze svých největších nesmyslů: Čeká vás velká změna!

FOTO: Slavnou princeznu bojovnici Xenu dnes nepoznáte. Šokovala blond krátkými vlasy

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz