Eso hity

Vzpomínáte na Hrobaře? Největší hit 90. let slaví výročí! VIDEO

Bláznivý klip plný andělů, mrtvol, rakví a svíček. Bílý make-up a černé oči. Děti, které si na hřbitově pohazují lebkou jako míčem. A text: "V mládí jsem se učil hrobařem..." Tak vypadal oblíbený devadesátkový hit kapely Premier, který drtil hitparádu pořadu Eso.

Hit s názvem Hrobař hudební skupiny Premier se v žebříčcích hitparád objevil v roce 1995. Hned v počátcích vysílání Esa se dostal na jeho první příčku a nějakou chvíli tam vydržel. A na místních diskotékách není výjimkou zaslechnout tuhle populární písničku dodnes. Pro mladou generaci je to to správné retro. Kam se ale poděla skupina Premier?

Kapela ve složení Jaroslav Bobowski, Martin Motýl, Daniel Hrnčiřík, Michal Vašica a Pavel Ivanovský funguje od roku 1993, kdy vydala svoji první desku Probodnu tě hroty. V původním složení však vznikla už v roce 1975. Zásadní pro její popularitu ale bylo až vydání hitu Hrobař společně s klipem v režii Filipa Renče.

Související obsah

Přes obrovský úspěch hned v počátku své kariéry se však Premier nepodařilo vytvořit žádný další hit. Do širšího povědomí je možná dostala ještě spolupráce s bývalou moderátorkou Esa Terezou Pergnerovou a jejich společná píseň Hlupáku, najdu tě, kterou jste mohli slyšet v oblíbené české pohádce Princové jsou na draka.

Mohlo by se tak zdát, že kapela po raketovém startu zmizela z hudební scény. Mnohé to asi překvapí, ale kapela v loňském roce oslavila dvacetileté výročí své novodobé existence. Přestože od legendárního Hrobaře o ní příliš slyšet není, vydala skupina celkem deset desek. Poslední s názvem "Zvířátko s pocitem narkomana" přitom vyšla v roce 2014. Za CD Hrobař kapela získala zlatou desku za 25 tisíc prodaných nosičů.

iho, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz