Zajímavosti

Malá Laura vidí do budoucnosti! Z jejích obrázků mrazí

Osmiletá Laura z Liberce je autistka trpící těžkou epilepsií. Ve svém dosud krátkém životě už zakusila opravdu hodně. Po jednom těžkém a dlouhotrvajícím epileptickém záchvatu začala malovat obrázky, z kterých má její matka doslova husí kůži. Předpovídají totiž budoucnost.

Pro někoho na první pohled normální obrázky od malého dítěte. Ne však pro Lauřinu matku. Když znáte rodinné souvislosti, nemůžete si nevšimnout. A teď dokonce Laurinka předpověděla i tragický pád ruského letadla na Sinajském poloostrově.

Někdy Laura maluje jen tak sama od sebe, jindy chce od maminky předmalovat nějakou předlohu a tu následně vybarvuje. Namalovala například svého dědečka a k němu černý křížek. Děda pak do tří týdnů zemřel. Na Lauřině obrázku byla i vyznačena místa, kde zákeřná nemoc dědečka zasáhla.

Nedávno pak přišla Laura za maminkou a prosila ji, aby jí nakreslila letadlo. Co k předkreslenému letadlu pak domalovala, její matku šokovalo. "Vypadalo to jako bomba. Zavolala jsem syna a ten mi to potvrdil. A já jsem si říkala, ježiš co se to stane," vypráví Lauřina matka Iveta Charvátová. Pár dní na to obletěla svět smutná zpráva o havárii ruského letadla na Sinaji. Nejpravděpodobnější vyšetřovací verzí je právě výbuch bomby uložené na palubě.

Obrázků předpovídajících budoucnost kreslí malá Laura hodně. Kromě mrazivého znázornění vlastního dědy a letadla s bombou nakreslila s předstihem například řeznou ránu na ruce svého bratra, nemoc matky nebo uprchlickou vlnu valící se na Evropu. "Dcera neustále kreslila takové chumly, jakoby obláčky, často v řadě. Nevěděla jsem, co to je, ale pak mi to došlo. To jsou ti uprchlíci, kteří přicházejí. Teď už je nekreslí," popisuje Charvátová.

U autistických dětí mnoho lidí říká, že mohou mít tzv. šestý smysl. Lauřina matka věří, že nadpřirozené schopnosti dcery jsou kompenzací za její zdravotní problémy. "Co jí Pánbůh vzal, tak jí to dal nějak jinak," říká. Zda-li jsou obrázky opravdu obrazem budoucnosti nebo se jedná jen o náhodu, posuďte sami. Lauřina matka a její okolí mají ale jasno.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejtemnější test: Tato aplikace zjistí, jestli zemřete do pěti let. Stačí pár kliků

Miloučký kocour předpovídá smrt: Ke komu se přitulí, za pár dní zemře!

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz