Orangutan

Vyhnal je oheň: Orangutanku s mládětem skoro dorazili vesničani!

Orangutanku s mládětem vyhnal z pralesa oheň, pak se je ještě pokusili zabít místní´. Naštěstí zasáhli ochránci zvířat.

Fotky zubožené samice a jejího mláděte z Bornea obletěly svět. Malá opička, pojmenovaná Gito, a její maminka málem umřely hlady, protože od vypuknutí požárů v indonéských pralesích pořádně nejedly. Oheň je nakonec vyhnal mezi lidi, vesničani je málem ukamenovali.

Naštěstí zasáhli ochránci z organizace International Animal Rescue (IAC). "Matka byla vyzáblá, protože nejméně měsíc, od začátku požárů, nejedla. Naštěstí byla schopna nadále kojit, " uvedla IAC. Záchranáři jí podali anestetika, intravenózní výživu a převezli ji i s vyděšeným mládětem, které se jí nechtělo pustit, do rezervace.

Velmi silné požáry v Indonésii zasáhly více než dva miliony hektarů deštného pralesa a rašelinišť. Požáry se v této oblasti konají každoročně, ale letošní nedostatek deště, který způsobil klimatický jev El Niňo, má za následek nejhorší oheň v historii.

Související obsah

Na rozdíl od přírodních požárů, ty letošní jsou zaviněné zcela člověkem. Požáry úmyslně zakládají farmáři a společnosti pěstující palmu olejnou. Jejich cílem je získat více zemědělské půdy.

Ohně vypukly nejen na zemědělských prostorech, ale také v pralesech a národních parcích, kde ohrožují zvířecí druhy, které jsou před vyhynutím. Mezi silně ohrožené patří tygr sumaterský, kterých je na světě méně než 400 jedinců, orangutan bornejský a nosorožec sumaterský

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Úžasné video: Opice oživila druhou po zásahu elektrickým proudem

Ta je ale rozkošná! Opička se nechává dobrovolně lechtat

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz