Džihádista

"Džihádista John" je zřejmě mrtvý! Nepřežil nálety USA

"Džihádista John" je zřejmě mrtvý! Nepřežil nálety USA
Zdroj: Profimedia

Britský Mohammed Emwazi, známý jako "džihádista John", je zřejmě mrtvý. Potvrdil to nejmenovaný zdroj z Pentagonu. Emwazi proslul jako krutý a bezcitný popravčí zajatců.

Auto obávaného vraha sestřelil bezpilotní letoun Spojených států. Zpočátku nebylo zcela jasné, jestli Emwazi v autě opravdu byl, CNN s odvoláním na nejmenovaný zdroj z amerického Pentagonu ale tvrdí, že ano.

O tom, že byla mise úspěšná, je přesvědčený i armádní zdroj BBC. "Je vysoce pravděpodobné, že byl opravdu zasažen," řekl. Na otázku, jak vlastně úředníci věděli, kam mířit, odpověděli jednoznačně: "Situaci jsme pečlivě monitorovali," vysvětlili.

Související obsah

K úspěšnosti akce se vyjdářil i Islámský stát, ten ale tvrdí, že jejich spojenec stále žije. Nálety prý přežil a nyní leží v nemocnici.

Na teroristu zaútočily Spojené státy u města Rakka, které je baštou Islámského státu na severu Sýrie. Podle Daily Mirror se dokonce jedná o velmi symbolické místo. Právě tady totiž islamisté údajně popravili své zajatce.

Mohammed Emwazi má jako člen Islámského státu od loňska na svědomí kruté vraždy západních rukojmích. Mezi popravenými byli i američtí novináři James Foley či Steven Sotloff. "Džihádista John" se objevil na několika videích, které popravy zachycovaly.
 

lud, TN.cz

K tématu Džihádista

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz