Urpchlíci

Vytáhli ho z vody spolu s uprchlíky před pár dny: Teď vraždil v Paříži!

Vytáhli ho z vody spolu s uprchlíky před pár dny: Teď vraždil v Paříži!
Zdroj: Twitter

Dva z džihádistů se dostali do Evropy přes Řecko spolu s imigranty. Paradoxem je, že i oni byli zachráněni z potápějící se lodi.

Podle policie a dokladů, které se našly u teroristů, se měli dva z džihádistů dostat do Evropy spolu s uprchlíky. Cestovat s nimi měli ze Sýrie a jeden z těchto mužů má být Ahmad Al Mohammad (25), který měl v říjnu obrovské štěstí, když mu řečtí záchranáři zachránili život, uvedl DailyMail. Loď se potopila a oni spolu se 69 uprchlíky před válkou vytáhli z moře i teroristu.

Francouzská policie to zjistila podle toho, že jeden z teroristů měl na sobě připevněn pas spolu s lístkem na trajekt do Atén. Řecké úřady dříve informovaly, že majitel syrského pasu, který se našel na místě jednoho z pátečních útoků v Paříži, se 3. října tohoto roku zaregistroval jako uprchlík na řeckém ostrově Leros. Mezi útočníky pátečního masakru měla být podle svědků i žena.

Expert, který se zabývá terorismem, profesor Greg Barton uvažuje i nad tím, že pasy mohly být podstrčené. ISIS prý mohl požádat atentátníky, aby u sebe měli falešné nebo odcizené doklady, které patří migrantům přicházejícím do Evropy ze Sýrie. Podle Burtona to může být snaha Islámského státu, jak vyvolat v Evropě nenávist vůči imigrantům. To ale vyvrací francouzská prokuratura, která potvrdila, že pas skutečně patří mrtvému džihádistovi.

Zdroj: oficiální zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vybíraví uprchlíci: Nelíbilo se jim ubytování a tři dny odmítali vystoupit z autobusu
 

VIDEO: Kameramanku vyhodili z televize. Kvůli záběrům skopávala uprchlíky!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz