Teroristický útok

Pas teroristy: Na stejný doklad přišlo do Evropy 8 uprchlíků!

Pas teroristy: Na stejný doklad přišlo do Evropy 8 uprchlíků!
Zdroj: Facebook / Twitter

U teroristy, který se odpálil u Stade de France, našli syrský pas. Teď se zjistilo, že na tentýž doklad se dostalo do Evropy dohromady nejméně osm uprchlíků.

Pas, který našli u teroristy po sebevražedném útoku v Paříži, je na jméno Ahmad Almohammad ze syrského Edlibu, který se narodil 10. září 1990. Muž, který s tímto dokladem požádal 3. října na řeckém ostrově Leros o status uprchlíka, se v pátek 13. listopadu odpálil u stadionu Stade de France.

Srbská policie nyní uvedla, že na syrský pas s naprosto identickými údaji se do Evropy dostalo nejméně sedm lidí. Na dokladu se lišila vždy jen fotografie. Jméno, místo narození i datum narození zůstaly stejné. V úterý srbské úřady zadržely uprchlíka s takovým dokladem a mají informace o dalších nejméně šesti.

Zdroj: oficiální zdroj

Stoupají proto obavy, kolik teroristů, kteří se vydávají za syrské uprchlíky, se už na falešný pas mohlo dostat do shengenského prostoru.

Související obsah

Terorista pod jménem Ahmad Almuhammad se dostal do Evropy na člunu s dalšími 198 uprchlíky, pak ho natočili v utečeneckém táboře v Srbsku, o měsíc později už spáchal sebevražedný atentát.

Tenhle tleskající uprchlík v srbském táboře je prý terorista z Paříže:


 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz