Airbus

Tahle plechovka zničila ruský airbus, chlubí se islamisté

Tahle plechovka zničila ruský airbus, chlubí se islamisté
Zdroj: Twitter

Plechovka od limonády stojí podle extremistů z Islámského státu za pádem ruského letadla z minulého měsíce, při kterém zemřelo 224 lidí. Tu měli nastražit na palubu a odpálit.

Tato nevinně vypadající plechovka má na svědomí více než dvě stovky životů. Fotku zveřejnili v posledním čísle extremistického časopisu Dábik. Rychle se potom rozšířila na internet a islamisté si dělali legraci z toho, jak jednoduše dokážou vraždit.

Na snímku je plechovka, do které teroristé umístili výbušninu a rozbušku. Takto připravenou bombu měl potom jeden z příslušníků IS propašovat na palubu. K variantě, že na palubě letadla došlo k explozi bomby, se přiklánějí i ruští vyšetřovatelé.

Ruský Airbus A321 se zřítil nad Sinají na konci října. Všech 224 lidí na palubě zemřelo. Radikální hnutí Islámský stát, jehož odnož působí také na Sinaji, se bezprostředně po pádu stroje přihlásilo k odpovědnosti. Islamisté ale neupřesnili, jakým způsobem letadlo zničili. Experti vyloučili, že by ho radikálové mohli sestřelit, spekulovalo se proto o náloži na palubě.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POSTAVIL SE TERORISTŮM ČELEM: Obětoval sebe i dceru a zachránil desítky životů

Nejhloupější selfie roku: Džihádista ´blbec´ ukázal Američanům, kam shodit bomby

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz