Listí

VIDEO: Jak uklidit listí raketovou rychlostí? Doma to nezkoušejte!

Tohle video asi hasiče příliš nepotěší. Jeden "chytrák" vymyslel způsob, jak se zbavit starého listí. Raději ho ale nezkoušejte...

K podzimu listí tak nějak patří. Ale povídejte to lidem, kteří ho mají plnou zahradu nebo se jím po kotníky brodí před domem. Listí prostě musí pryč.

Obvykle si lidé vezmou hrábě, zapojí svaly a brzy je hotovo. Kdekdo už také používá na listí malý ruční fukar, kterým pohodlně přemístí listí z celé zahrady do jednoho rohu. Zbývá ještě odvozit ho někam, kde v poklidu zetleje nebo s ním naplnit velkoobjemový obecní kontejner. Zkrátka hrabání listí k podzimu patří jako sekání trávy k létu nebo hrabání sněhu v zimě.

Související obsah

Nerudovskou otázku "kam s ním?" vyřešil jeden chytrák v Kanadě po svém. Spadané listí z celé zahrady shrabal do dlouhé hromady přes celý pozemek. Ten pak polil hořlavinou na příkaz kameramana na jedné straně zapálil.

Těžko říct, jakou hořlavinu muž použil, ale listy téměř zmizely bleskovou rychlostí. Video se objevilo na stránce Thug Life Quebec na Facebooku, kde to bylo zobrazeno více než sedmtisíckrát. O tomto riskantním uklízení sněhu informuje i server Mirror. Ten v zácvěru článku výslovně doporučuje: Nezkoušejte to ve své vlastní zahradě!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz