Alexandr Novák

Byznys exsenátora Nováka: Vyšel z vězení a koupil hotely za miliony

Byznys exsenátora Nováka: Vyšel z vězení a koupil hotely za miliony
Zdroj: ČTK

Bývalý senátor Alexandr Novák, který si odseděl polovinu ze čtyřletého trestu za korupci, si krátce po propuštění z vězení koupil dva hotely. Zadarmo! V nemovitostech si vyzvedl miliony, které si před nástupem do kriminálu ukryl u svého známého.

Novák byl odsouzen na čtyři roky za přijetí úplatku ve výši 40 milionů korun. Jako starosta Chomutova v roce 1999 dostal provizi za zprostředkování akcií německé firmě. Součástí trestu byla i pokuta 5 milionů korun.

Za dva chomutovské hotely nemusel Novák zaplatit ani korunu. Na transakci upozornil web Centrum nezávislé investigace, který se zabývá rozkrýváním podezřelých obchodů vysoce postavených politiků. Podle serveru půjčil exsenátor těsně před nástupem do vězení 6,5 milionu korun svému známému Štefanu Novákovi. Stejnou částku mu půjčil i další bývalý politik ODS Daniel Ježek.

Štefan Novák pak za půjčené peníze koupil za hotely Royal a Evropa, které od něj oba bývalí politici nyní převzali jen za umazání půjček. Přestože do obou objektů musel investovat miliony korun, aby chátrající budovy uvedl do provozu.

Související obsah

Alexandr Novák popírá, že by transakcí ukrýval peníze před úřady. "Nic jsem u nikoho neschoval. Kdyby mi někdo chtěl zabavit peníze, tak mohl, protože já je na kontě mám," řekl webu CNI. Jinak s médii nekomunikuje.

Další nemovitosti kupovala po návratu Nováka z vězení také jeho manželka. V létě získala většinový podíl ve firmě, která záhy koupila pozemky na Chomutovsku a především budovu bývalého hotelu Armabetonu v centru Chomutova. Sedmnáctipatrový dům byl poslední roky v havarijním stavu. Firma Evy Novákové ho koupila za 10 milionů korun a další desítky milionů si vyžádá zbourání nebo rekonstrukce.

Takhle exsenátor trávil čas ve vězení:


 

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz