Kolo

Mistrovství Evropy v kradení kol: Jak dopadli Češi? VIDEO

Každých pět minut je v Evropě ukradeno jedno kolo. Právě tahle statistika inspirovala blog o cyklistice k organizaci Mistrovství Evropy v kradení bicyklů. Účastnila se ho tři města, která patří k nejhorším - Amsterdam, Řím a Praha. Kdo zvítězil?

Nehlídané kolo bude v Evropě téměř jistě ukradeno. Statistiky uvádí, že se na starém kontinentě jedno kolo ztratí každých pět minut. Právě to přimělo tým blogu We Love Cycling k uspořádání "Mistrovství Evropy v kradení kol". O vítězství se porvala tři města - Amsterdam, Řím a Praha.

České hlavní město se do výběru dostalo díky faktu, že šest ze sedmi v Praze ukradených kol se nikdy nenajde. Ve všech třech městech nechali organizátoři červené kolo zdánlivě bez dohledu na rušné ulici. Pro prvního zloděje nachystali malé překvapení - červenou dýmovnici a kapelu hrající oslavnou melodii.

O bicykl se ve všech třech městech začal někdo zajímat hned po několika vteřinách. V podivném šampionátu zvítězil Amsterdam. Po necelých 23 minutách se příležitosti chopil mladý zloděj v džínové bundě. Vylekal ho ale výbuch dýmovnice, konfety a kapela, která začala po jeho činu hrát, a utekl.

Související obsah

Naopak v Římě se zloděj za zvukem ani neotočí a kolo vede vedle sebe poklidně dál. Italská metropole získala stříbrnou medaili po hodině a osmi minutách. A překvapivě Praha skončila až třetí! Že by byli Češi největší poctivci? Je to ale spíše tím, že na náměstí Republiky zaparkovalo policejní auto hned vedle nastraženého kola.

Snad si Češi povedou "lépe" příští rok.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ztratil paměť a zapomněl na manželku. Poté se ale stalo něco jako z romantického filmu

Žena mu dala kopačky, byl na dně. Potom vymyslel neuvěřitelný plán a je z něj hvězda!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz