Uprchlíci

Vesnice ve válečném stavu: Přišli uprchlíci a nastalo peklo!

Vesnice ve válečném stavu: Přišli uprchlíci a nastalo peklo!
Zdroj: Twitter

Malá švédská vesnička zažívá situaci, která připomíná válečný stav. Místní obyvatelstvo se každý den ostře střetává s uprchlíky. Děti z uprchlických rodin musí policie doprovázet do školy, létající kamení a hořící auta jsou na denním pořádku.

Dříve klidná švédská vesnička Tärnsjö, která leží zhruba 150 km od Stockholmu, se proměnila v bojiště mezi místním obyvatelstvem a 20 uprchlickými rodinami, které sem vláda před nedávnem nastěhovala. Starousedlíci nejsou s novou situací spokojení, mnozí z nich se bojí vycházet.

Vše pravděpodobně začalo několika letícími kameny, ale situace se rychle vyostřila až k bodu, kdy odpůrci nadávají a plivají po uprchlických dětech, které musí do škol doprovázet policie. Ředitelka tamní školy Nina Lundénová pro MailOnline uvedla: "Děti říkají, že se bojí, že už se necítí bezpečně, když jdou do školy nebo domů. Udělali jsme vše pro to, abychom jim pomohli cítit se bezpečně.“ Někteří z učitelů se ale obávají svým žákům pomoci, aby se sami nestali terčem hněvu a nenávisti.

"Rasové napětí rozdělilo vesnici na dva tábory; na ty, kteří imigranty podporují, a na ty, kteří je tu nechtějí,“ sdělil portálu MailOnline radní Tärnsjö Michal Ohman. "Integrace uprchlíků jde velice špatně, protože lidé zde uprchlíky nechtějí. Dříve šťastná vesnická komunita se rozdělila a už se tu nežije příjemně. Máme nejvyšší daně v celé zemi, protože platíme na tolik imigrantů. Každý z uprchlíků dostane dávky ve výši 200 švédských korun týdně (v přepočtu asi 600 Kč, pozn.red.) a bydlení zadarmo. A kdo to zaplatí? My, daňoví poplatníci,“ dodal radní.

Místní obyvatel Rasmus Leng, který žije jen pár metrů od jednoho z uprchlických center, byl svědkem špatného chování uprchlíků. "Uprchlíci, co tu žijí, způsobují hromadu problémů,“ stěžuje si. "Dělají hluk a hádají se. Nemám je rád. Hází po nás kamením, často křičí během noci. Už se tu vůbec necítím v bezpečí, hlavně teď, když mám těhotnou manželku.“

Švédsko je pro uprchlíky jednou z oblíbených cílových destinací, přijímají jich i 10 tisíc denně. Švédské obyvatelstvo ale ztrácí s rostoucí vlnou uprchlíků trpělivost a ke slovu se rychle dostávají politické strany, které s přijímáním uprchlíků nesouhlasí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zničím ISIS! vyhlásila na sociální síti. Podívejte, co všechno na něj připravila

Po v útocích v Paříží se nemohla přihlásit na Facebook. Potom zjistila krutou pravdu

KLM, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz