Pes

Našla ji! Fenka běžela 300 km za ženou, která ji zachránila

Našla ji! Fenka běžela 300 km za ženou, která ji zachránila
Zdroj: Profimedia

Ne nadarmo se říká, že je někdo věrný jako pes. Své o tom ví Ruska Nina, která se starala o těžce zraněnou fenku Shavi. Shavi totiž po přestěhování do jiné rodiny sama urazila stovky kilometrů, aby Ninu znovu našla.

Fence Shavi změnila život nehoda v Rostově na Donu, kdy ji srazil neznámý řidič a nechal ji ve škarpě pojít. Náraz byl tak silný, že Shavi přerazil obě zadní nohy a zvíře tak bylo úplně bezbranné.


Těžce zraněné fenky se ovšem ujala Nina Baranovskaja, která trpící zvíře vzala za své, zaplatila veterináře a vůbec se o Shavi starala tak dlouho, dokud fenka znovu vesele neběhala.


Srážka s autem na fence ovšem nechala trvalé následky, protože Shavi se od osudného dne děsí cizích lidí na ulici a má panickou hrůzu z aut.


Jenže Nina velmi rychle zjistila, že její malý byt zkrátka nepojme její malou dceru, Shavi a další mazlíčky, kteří už tam žili. Žena proto našla fence nový domov u svých přátel, žijících asi 300 kilometrů daleko.


Související obsah


Jenže jen pár dní po přestěhování Shavi beze stopy zmizela, píše britský Daily Mail. Noví majitelé Nině okamžitě volali, aby jí smutnou zprávu oznámili.


Shavi byla nezvěstná dva týdny a když už všichni ztratili naději, objevila se Shavi na zcela neočekávaném místě - zpátky v Rostově na Donu. Nina Baranovskaja popsala, že právě šla po ulici, když ucítila, jak se jí někdo nebo něco otírá o nohu.


Zdroj: Profimedia


Když sklopila pohled, zůstala stát jako opařená. O nohu se jí totiž třela 14 dní ztracená Shavi. Ruska propukla v pláč a rozhodla se, že podruhé už fenku neodstrčí. Proto nyní shání větší byt.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz