Holokaust

Bizarní soutěž krásy: V Izraeli právě proběhla Miss Holocaust!

Soutěže krásy se dnes pořádají v nejrůznějších kategoriích. V Izraeli se však překonávají. V úterý tam proběhl už třetí ročník Miss Holocaust. Volí při ní nejkrásnější ženu, která tuto tragickou událost novodobých dějin přežila.

Přes netradiční zaměření však Miss Holocaust probíhá jako kterákoliv jiná soutěž krásy. Účastnice mají k dispozici množství maskérů a kadeřníků, kteří se během soutěže starají o jejich vzhled. Namísto promenády v plavkách však soutěžící představují publiku svůj příběh o tom, jak se jim podařilo přežít.
 

Na adresu soutěže s e snesla vlna kritiky stejně tak jako slova chvály. Organizátoři se před kritikou hájí tím, že cílem soutěže je zvýšit sebevědomí soutěžících a přinést jim do života krásu a okouzlení. Výtěžek ze soutěže jde navíc na podporu dalších přibližně dvou tisícovek přeživších.
 

Související obsah

V letošním roce se soutěže účastnilo 16 žen starších 70 let z celé Evropy. Vítězkou se stala 83letá Rita Berkowitzová, která se narodila v Rumunsku. Většinu svého života však strávila v Izraeli. Při chůzi po přehlídkovém molu se opírala o hůl.

Vloni se v soutěži zvítězila 94letá Shoshana Kolmer, která se narodila v Čechách. Přežila přitom pobyt v koncentračním táboře Auschwitz v Polsku. V roce 1946 emigrovala do Izraeli.
 

iho, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz