škola

Škola cvičila na teroristický útok! Vyděšení žáci vyskákali z oken

Škola cvičila na teroristický útok! Vyděšení žáci vyskákali z oken
Zdroj: Twitter

Na chodbě zazněla "střelba". Vedení školy totiž zorganizovalo cvičení, které mělo být přípravou na případný teroristický útok. Plán ale nezafungoval, jak měl. Vyděšení studenti vyskákali z oken. Jedna žena zemřela, 40 osob bylo zraněno.

Hrozící teroristický útok přiměl vedení univerzity v Nairobi zorganizovat cvičení, které by personál i studenty na nebezpečnou situaci připravilo. Z chodby se proto ozvala simulovaná střelba. Jednalo se sice pouze o gumové projektily, palba byla ale natolik důvěryhodná, že vyděšení studenti použili jedinou možnou cestu "do bezpečí". Vyskákali z oken.

Panika byla tak obrovská, že něktCvičení skončilo opravdu tragicky.

Související obsah

"Potvrzujeme, že máme jednoho mrtvého. Je to členka personálu Esther Kidamiová, která zemřela na následky těžkých zranění,“ potvrdila univerzitní mluvčí Betty Ngalaová. Podle The Star vyskočila Kidambiová ze třetího patra!

Zraněných je ale mnohem více. Přes čtyřicet lidí bylo rozvezeno do různých nemocnic. Mezi nimi je i profesor, který vyskočil ze čtvrtého patra a jedna těhotná žena.

Škola má opravdu důvod se obávat. V dubnu teroristé somálské milice Šabáb zmasakrovali 150 studentů ve východokeňské Garisse. Důvodem bylo nasazení keňské armády do mise proti jejich seskupení.

lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz