Mark Zuckerberg

Zakladatel Facebooku je otcem! Tenhle dopis napsal malé Max

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se stal otcem. Jeho manželka Priscilla Chanová porodila páru dceru Max. Mark a Priscilla ale svět šokovali ještě něčím jiným. Ve společném dopisu své dceři prozradili, že se během svého života vzdají 99 % akcií Facebooku, které dají na charitu!

Zuckerberg s manželkou tak přislíbili, že do pokroku lidstva investují přes 45 miliard dolarů! Na charitativní projekty už Zuckerberg v minulosti daroval miliony dolarů, například na boj s ebolou, s HIV, nebo na lepší vzdělání či přístup k internetu v nejchudších zemích.

"Drahá Max, tvoje maminka a já nemůžeme slovy popsat, jakou nadějí do budoucnosti pro nás jsi. Tvůj nový život je plný příslibů a my doufáme, že budeš šťastná a zdravá, abys si ho mohla užít naplno. Už teď jsi nám dala důvod, abychom se zamysleli nad světem, ve kterém budeš žít. Jako všichni rodiče doufáme, že budeš vyrůstat v lepším světě," píšou Mark Zuckerberg a Priscilla Chanová v otevřeném dopisu své dceři.

Rozhodli se proto využít svých prostředků na dva základní projekty - rozvoj lidského potenciálu a na podporu rovnosti. "Naše společnost je povinna investovat nejen do zlepšování našich životů, ale také životů těch, kteří teprve na tento svět přijdou," píší rodiče dceři Max. "Ale nyní, ne vždy naše zdroje směřujeme tak, abychom jimi nejlépe pokryli příležitosti a problémy, kterým naše generace čelí."

Související obsah

Zuckerberg tak slíbil, že s manželkou investují do charitativních projektů 99 % akcií Facebooku, které v současné době vlastní. Což odpovídá přibližně 45 miliardám dolarů. Ale Facebook již informoval, že v příštích třech letech to nebude více než miliarda dolarů ročně. Mark Zuckerberg si tak prozatím zachová dost akcií sociální sítě, aby měl nad jejím směřováním kontrolu.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz