Exploze

Výbuch a požár v továrně u Turnova, 1 mrtvý a 5 zraněných!

Ve továrně v průmyslové části Turnova vybuchl plyn. Částečně zdemoloval tovární halu, kde vzápětí propukl velký požár. Tři lidé jsou těžce popálení, jeden se pohřešuje.

Exploze si podle informací mluvčího libereckých záchranářů Petra Matějíčka vyžádala život jedné ženy, dalších pět lidí je zraněných. Jeden člověk byl do nemocnice převezen v kritickém stavu. Dvě osoby, těžce a středně těžce zraněnou, přepravili záchránáři letecky do pražské Vinohradské nemocnice, další dva lehce zranění byli ošetřeni na místě. V současné době se neví, zda se v budově v době výbuchu nenacházel další člověk. 

Na místě zasahuje patnáct jednotek hasičů se sedmadvaceti kusy techniky, včetně vrtulníků. V okolí areálu společnosti je omezená doprava. Od rána stoupal z areálu hustý a vysoký sloup dýmu. Podle některých informací se z areálu stále ozývají exploze a hasičům se tak nedaří dostat dovnitř. Blesk.cz také píše o problémech hasičů, kteří mají údajně málo vody a nízký tlak v hadicích.

Související obsah

V areálu sídílí společnost Agba, která vyrábí silikonové oleje a součástky do aut. Rozsah škod zatím není známý, ale pravděpodobně se bude jednat o vyšší částku. Požár podle svědků vypukl v průmyslovém areálu Vesecko kolem půl osmé. Další vývoj pro vás budeme sledovat.

hru / jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz