Výbuch

Výbuch a požár v Turnově má další oběť. Muž zemřel v nemocnici

Čtvrteční požár v turnovské firmě AGBA na výrobu autodoplňků si vyžádal druhý lidský život. V nemocnici zemřel těžce popálený muž.

Již dříve záchranáři oznámili, že při požáru zemřela jedna žena a dalších pět lidí bylo vážně popáleno. V areálu zasahovali hasiči celou noc, na místě nyní zůstává deset hasičských jednotek.

Požár vypukl v závodě ve čtvrtek ráno. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba po šesti hodinách kolem 14:00. V dohašování budou pokračovat i dnes, zásah jim komplikovala narušená statika budov. V objektu bylo navíc uskladněno velké množství tlakových nádob s extrémně hořlavým sprejem, které postupně vybuchovaly. Škody se odhadují na desítky milionů korun, příčinu určí vyšetřovatelé.

Související obsah

Ředitel záchranky Libereckého kraje Vladimír Hadač ráno řekl, že večer přistavili kvůli pokračujícímu zásahu hasičů k místu zásahu takzvané krizové vozidlo se zdravotním dozorem, stanem a potřebným zázemím pro záchranáře.

Záchranná služba na místě ošetřila pět lidí. Jednoho muže museli záchranáři na místě resuscitovat. Převezen byl poté na traumacentrum liberecké nemocnice s popáleninami na 75 procentech těla. Dvě zraněné ženy přepravili zdravotníci do Prahy na vinohradské popáleninové centrum.

Požár zasáhl továrnu v průmyslovém areálu Vesecko, kde firma AGBA vyrábí lékárničky pro auta, autokosmetiku, provozní kapaliny a další autodoplňky. Podle dosavadních informací začalo hořet v plnírně plynů do sprejů.

Podle hasičů nebyly v okolí areálu překročeny hygienické limity toxických látek. Přivolaný krajský chemik také provedl rozbor vody odtékající z místa požáru, v žádném vzorku ale neobjevil zdraví škodlivé látky.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz